DHA İSTANBUL – İSTANBUL’DA EVSİZLERİN EN ZOR GECESİ

dha-istanbul-istanbulda-evsizlerin-en-zor-gecesi-367ZSMtc.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Haber-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU-Ozan URAL-Buğra AKAY / İstanbul DHA
İstanbul’un Beyoğlu, Beşiktaş, Fatih gibi ilçelerinde gidecek yerleri olmadığı için sokaklarda kalanlar,  eksi 1 derecede sığındıkları alt geçit, tünel çıkışı ve cami avlularında altlarına açtıkları kartonlar ve üzerlerine örttükleri battaniyelerle soğuktan korunmaya çalışıyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı hava durumu tahminlerinin ardından İstanbul’da etkili olan kar yağışıyla gece saatlerinde termometreler eksi 1 dereceyi gösterdi. Durum böyle olunca İstanbul’daki evsizler en zor gecesini geçirdi.
Gidecek bir yeri olmayan geceleri köprü altları, banklarda yatan evsizler, sıcaklığın sıfır derecenin altına indiği soğuk havaya rağmen bazen bir kartonun üzerinde bazen ise buldukları bir battaniyeye sarılarak uyudukları görüldü. Fatih’te bir kişi köprü altında kalırken, bir kişinin de yanında yatan köpekle beraber bir iş yerinin önünde battaniyeye sarılarak uyudu. Eminönü’nde bir evsiz iskelenin hemen dibinde battaniyeye sarılı halde uyurken başka bir evsiz de elinde kartonla yatmak için yer aradı.

Görüntü Dökümü:
————————
-Sokakta kalan evsizlerin görüntüsü
-Köprü altında kalan evsiz
-İş yerinin kapısında kalan evsizler
-Köpekle kalan evsiz
-Termometrenin -1’i göstermesi
-Bomonti Beşiktaş tünelinde kalan evsizler
-Röportaj
-Evsizlerin eşyaları, ilaçları 
-Genel ve detay

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberolduk.com - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!