21 Ağustos 2019, Çarşamba

Son Dakika Haberleri Türkiye'nin Haber Sitesinde

Düzce Protokolünün 19 Mayıs Mesajları

Düzce Protokolünün 19 Mayıs Mesajları

Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

Kıymetli Düzceliler,

Sevgili Gençler,

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. yıl dönümünü milletçe, birlik ve berberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919, hür ve bağımsız yaşamayı şiar edinmiş Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, bütün olumsuzlukları bertaraf ederek, azim ve kararlılıkla başlattığı istiklal mücadelesinin başladığı gündür. Bu tarihi gün, umutların yeniden canlandığı, millet egemenliğine dayalı yeni bir devlet kurma fikrinin yeşerdiği gündür.

İstiklal mücadelesine egemen olan ruh ve ecdadımızın azmi ve son yıllarda gerçekleştirilen büyük atılımların da katkısıyla 2023 hedeflerine ilerlemekte olduğumuz hâlihazırdaki süreçte de bizler için önemli bir ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

Bu önemli günün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine bayram olarak armağan edilmesi de büyük bir önem ifade etmektedir. Tarih boyunca toplumları ve devletleri ayakta tutan en büyük ve itici güç gençlik olmuştur. Bu nedenle, gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta ulu önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

 

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

 

Vatan ve milletin geleceği söz konusu olduğunda, hiçbir olumsuzluğu kabul etmeyerek her zaman bir

çıkış yolunun olduğuna inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak

basarak bağımsızlık mücadelesini başlatmıştır. Bu gün tarihten silinmek istenen ulusumuzun tekrardan

şahlanışının başlangıç tarihi olmuştur.

Asırlardır dünya tarihine yön veren, yıllarca cepheden cepheye koşarken, yoksul ve yorgun düşen

milletimizi esaret altına alarak sömürmek isteyenlere karşı “Ya istiklal ya ölüm!” diyerek ayağa kalkan

milletimiz, olağanüstü bir mücadele vererek bağımsızlığını korumuştur. Milletimizin göstermiş olduğu

bu mücadele, sömürülen diğer milletlere de örnek teşkil etmiş, bağımsızlıklarını kazanmaları için bir

umut ışığı olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gerek 1. Dünya Savaşı’nda gerekse Kurtuluş Savaşı’nda canını hiçe

sayarak vatanını koruyan gençlere bu bayramı armağan ederek, ülkemizin geleceği olan genç nesillere

hem vefa borcunu ödemek istemiş, hem de bir milletin kalkınması ve ilerlemesi için gençlerin ne denli

önemli olduğunu göstermiştir.

Düzce Üniversitesi olarak; vatanımızı, geleceğimizin teminatı olan gençlere emanet eden Gazi

Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve

minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımızla

kutluyoruz.

 

Düzce Barosu Başkanı  Avukat Azade AY ‘ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

 

Türk halkının işgalci devletleri “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile bozguna uğrattıkları Kurtuluş Savaşımızın, milletimizin en kutsal ve en büyük zaferinin başlangıcıdır 19 Mayıs günü…

Bağımsızlık meşalemizin ateşlendiği bu günün 100. Yıl dönümünde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından şiar edinilen tam bağımsız, demokratik, laik ve çağdaş devlet ülküsünün, gençlerimize armağan edilen en önemli yol gösterici olduğu unutulmamalıdır.

Gençlerimizin, Kurtuluş Savaşı mücadelesi ile küllerinden yeniden doğan milletimizin kurduğu çağdaş ve modern Türkiye'nin en hakikatli kazanımları olan demokrasi, laiklik ve hukuk devleti ilkelerinin korunduğu, insan onurunu, insan haklarını ilke edinmiş, kimsenin ötekileştirilmediği, hukuksuzlukların ve adaletsizliğin yaşanmadığı tam bağımsız Türkiye hedefinden asla sapmayacaklarına, her ne yaşanırsa yaşansın Cumhuriyete sahip çıkacaklarına dair inancımız tamdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi, tüm iç ve dış düşmanlara karşı, adaletsizliğe ve haksızlıklara karşı mücadele için muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur!

Kurtuluş mücadelemizin başlangıcının 100. Yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Hakkari’den Edirne’ye, Adana’dan Trabzon’a, misak – ı milli sınırları dahilinde bu coğrafyayı bize vatan olarak bırakan tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramınızı Düzce Barosu adına kutluyorum.

Avukat Azade AY

Düzce Barosu Başkanı

 

Dr. Faruk Özlü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 19 Mayıs 1919’un 100. Yılında bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Özlü mesajında Milli Mücadele ateşinin yıl dönümünde Türkiye’nin geleceğini gençlerin inşa edeceğine vurgu yaptı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özlü mesajında milli mücadele ateşinin yakıldığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 100’üncü yılında Türkiye’nin çağ atladığını belirterek “Gazi Mustafa Kemal’in, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla başlayan, Cumhuriyetin ilanıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesi, aziz milletimizin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle hiçbir engel tanımayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. Bağımsızlığını koruma konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde tüm zorlukların üstesinden gelen, her yaştan vatandaşıyla bir kahramanlık destanı yazan milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ardından muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için aynı şuurla mücadelesini sürdürmüştür. 100’üncü yılında yine aynı şuurla kutladığımız Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı adına da yaraşır bir biçimde, gençlerimizin “millet şuuru”nu en derinde hissetmesini sağlayacaktır. Gelecek nesiller, bu toprakların ne şartlarda kazanıldığını, Cumhuriyetimiz için ödenen bedelleri asla unutmamalıdır. Sevgili gençler, vatanını canından üstün tutan ecdadımızın verdiği mücadeleler ve büyük fedakarlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, sizlere emanettir. Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Düzce İl Başkanlığı 19 Mayıs Kutlama  Mesajı

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

İl Başkanı Mustafa Keskin Mesajında, ‘’Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşüdür. 19 Mayıs 1919’da tutuşturulan meşale, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Sevgili Gençler, Geçmişimizden aldığımız güç ve ilhamla Ülke olarak hedeflerimize ilerlerken, en büyük güvencemiz sizlersiniz.

Cumhuriyetin sarsılmaz emanetçileri olan gençliğimiz, tarihle bilimi, akılla vicdanı yoğurarak Gazi Mustafa Kemal’in kendilerine çizdiği yolda yorulmadan koşarak, kendilerine bırakılan emaneti geleceğe emin adımlarla taşıyacaklardır. Sizlerin umutla parıldayan gözlerinizde, coşkuyla çarpan kalplerinizde, aydınlık yüzlerinde, Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandıran irade, kararlılık ve inancı görüyoruz. Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve bütün Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.’’

 

Düzce Milletvekili Ayşe Kesir’den 19 Mayıs Mesajı

 

19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan bağımsızlık mücadelesi, bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşüdür.

İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs ve Cumhuriyetimizin temellerini attığımız bugün de, vatanın asıl sahipleri ve emanetçileri olan gençlerimiz, geleceğe umutla bakmamızın asıl kaynağıdır.

Geçmişimizden aldığımız güç ve ilhamla hedeflerimize ilerlerken, en büyük güvencemiz gençlerimizdir.

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hemşehrilerimi ve tüm gençleri muhabbetle selamlıyorum.

 

Ayşe KEŞİR

AK Parti Demokrasi Hakem Kurulu Üyesi

Düzce Milletvekili

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İlhan Duru’nun “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş mücadelemizin meşalesini

tutuşturmak için Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs günü, tarihimiz için çok

önemli bir gündür.

Türk Milletinin yeniden şahlanışının timsali olan 19 Mayıslar,Türk

Milleti var olduğu sürece büyük bir coşku ile kutlanacaktır. Ülkemizin onur ve

gurur kaynağı olan gençlerimiz ise her zaman ulusumuzun güvencesi olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs’ı, geleceğimizin teminatı olan

gençlerimize armağan etmesi, onlara verdiği değerin bir göstergesidir. Bu

değerli emaneti sonsuza kadar yaşatmak ve korumak da gençlerimizin

görevidir. Bizlerin de dünyadaki ilerleme yarışında ülkemizin en büyük

güvencesi ve milletimizin en büyük zenginliği gençlerimize olan inancı ve

güveni tamdır.

Bir millet, gençlerini iyi yetiştirebildiği ve onlara, kendilerini ispat

edecek imkânlar sunabildiği sürece ilerleyebilir. Çünkü bugün bizlerin

bulunduğu konumlara yarın gençlerimiz geleceklerdir. İşte bu nedenle

gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemiz geleceğine yapılmış birer

yatırım olarak değerlendirilmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle böyle bir günü bizlere armağan eden başta

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve

gazilerimizi saygıyla anıyor, bu günümüzün ve geleceğimizin güvencesi olan

gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten

dileklerimle kutluyorum.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik

ve Spor Bayramının 100.yıldönümünde kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Okan Yanmaz mesajında şu sözlere yer verdi “Bütün

umutların tükenmeye başladığı bir dönemde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün

19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasıyla bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin

meşalesi yakılmış, milletimiz verdiği kurtuluş mücadelesiyle esaret altında

yaşamayacağını ve vatan topraklarının ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm

dünyaya haykırmıştır. Dün olduğu gibi bugün de Devletimizin ve Milletimizin

birliğine, Ülkemizin bütünlüğüne ve kardeşliğimize kast eden saldırılara ve terör

eylemlerine karşı, aziz Milletimiz gereken cevabı vermiş ve vermeye de devam

edecektir. Milletimizin tarih sahnesinde bir defa daha ayağa kalkışının, sesinin

yükselişinin ve milli mücadelemizin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Gazi

Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine armağan edilmiştir.

Atatürk; "Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta

olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir

hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız" diyerek, Türk gençliğine olan

sonsuz güvenini vurgulamıştır. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak

geleceğe taşıyacak, geleceğimizin teminatı, umudumuz ve en büyük

zenginliğimizsiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor

Bayramımızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal

Savaşı’mızın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet,

minnet ve şükranla anıyorum” diye ifade etti.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık