Düzce'nin yeni Valisi Cevdet Atay

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Düzce'nin yeni Valisi Cevdet Atay
İçişleri Bakanlığı Valiler Kararnamesi üzerindeki çalışmasını geçtiğimiz günlerde tamamlayarak Cumhurbaşkanlığı'na gönderdi. Cumhurbaşkanlığı kararname üzerine bir süre çalışarak Vali Kararnamesi'nin son şeklini verdi. Kararname dün akşam tamamlandı. Düzce'de en uzun görev yapan Vali olarak tarih yazan Dr. Zülkif Dağlı Samsuna atandı. Düzce Valiliğine ise İçişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Cevdet Atay atandı.

2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararının ayrıntıları ortaya çıktı. Kararnameye göre 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi yapıldı. 24 ilin valisi başka illerde görevlendirildi. Bazı Kaymakamlar ve yüksek düzey bürokratlar vali olarak atandı.

Düzce'de 2016'dan bu yana en uzun görev yapan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı Samsuna Atandı.Düzce Valiliğine ise İçişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Cevdet Atay atandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Valiler kararnamesine imzayı attı. Buna göre Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı Samsun Valiliği’ne atandı. Düzce Valiliğine ise İçişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Cevdet Atay atandı. 
İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Valiler kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erodğan'ın onayı ile yayınlandı. Kararnameye göre şu 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi yapıldı. 24 ilin valisi başka illerde görevlendirildi. Bazı Kaymakamlar ve yüksek düzey bürokratlar vali olarak atandı. Eylül 2016’da Düzce Valiliği görevine getirilen Dr. Zülkif Dağlı Samsun Valiliğine atandı. Düzce Valiliğine ise İçişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Cevdet Atay atandı. 
 

Cevdet Atay Kimdir?
1973 senesinde Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini memleketinde tamamladı. 2000 senesinde İİBF’yi bitirdi
Samsun Kavak, Isparta Aksu ve Kırşehir Çiçekdağı’nde Kaymakamlık vekilliği görevlerini ifa etti.
Çorum’un Oğuzlar, Malatya’nın Erguvan, Doğanşehir, Trabzon Çaykara ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.
İller idaresi Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürlüğü ve Daire Başkanlıkları görevlerini yapan Atay, 1 Eylül 2018’de Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na atandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tadilat nedeniyle öğrencilerin başka okula gönderileceği iddiasına veliler tepki gösterdiÖnceki Haber

Tadilat nedeniyle öğrencilerin başka oku...

Giresun merkezli 3 ilde düzenlenen silah kaçakçılığı operasyonunda 2 kişi tutuklandıSonraki Haber

Giresun merkezli 3 ilde düzenlenen silah...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!