ÖZLÜ'DEN TANAL'A CEVAP

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖZLÜ'DEN TANAL'A CEVAP
Geçtiğimiz günlerde Yüksek Hızlı Tren Hattı için imza toplanmasını doğru bulmadığını açıklayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye twitter üzerinden yüklenen İstanbul Mülletvekili Mahmut Tanal’a Özlü cevap verdi ve ekledi: ‘ Düzce’ye bir kuruş faydası dokunmayan birisi varsa aynaya bak orada görürsün’ dedi.

Yüksek Hızlı Tren ile ilgili son günlerde Düzce ve bölgede bir çok kişi imza kampanyasına katılıyor. Konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’de imza kampanyasını doğru bulmadığını açıklamıştı.

TANAL; “BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİĞİ TARİHTEN BUGÜNE KADAR

DÜZCE’DE YAPTI?”

   Konu ile ilgili yaptığı açıklamayı da alıntılan İstanbul CHP Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medya üzerinden; ‘ Bakan olduğu halde Düzce’nin sorunlarını çözemeyen, şimdi belediye başkanı olarak mı çözecek? Belediye Başkanı seçildiği tarihten bugüne kadar Düzce’de yaptı? Tek bir olumlu çalışması var mı? Milletin taleplerini dinleyin. İmza Toplanmasına karşı çıktı’ seklinde açıklama yapmıştı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’de konu ile ilgili twitter üzerinden açıklama yaptı.

ÖZLÜ; “DÜZCE’YE BİR KURUŞ FAYDA SAĞLAMADIN!”

   Yaptığı açıklamada Düzce’ye bir kuruş fayda sağlamayan kişileri Mahmut Tanal’ın aynaya bakarak görebileceğini söyledi.

   İşte Dr. Faruk Özlü’nün o açıklaması: “Sayın Mahmut Tanal, Bakanlığım ve Düzce Belediye Başkanlığım süresince Düzce’ye ne yaptığımı sormuşsunuz. Bu konuda size sadece iki örnek vereyim; Bakanlık döneminde Düzce Teknopark binasını yaptım. Bu; Düzcem’e 28 milyon 750 Bin TL’lik yatırım demektir. Belediye Başkanlığım süresince milletimizin parklarını fuzuli işgalden kurtardım, tertemiz hale getirdim. Parklarımızı, milletimizin kullanımına açtım, kimsenin yapamadığını yaptım.

   Sen kaç yıldır Milletvekilisi, İstanbul için ne yaptın? Düzce için ne yaptın? Bugüne kadar Düzce’ye 28 kuruş faydan oldu mu ki benim ne yaptığımı soruyorsun? 28 kuruş katkın oldu ise hemen yaz; Ki sözlerimi geri alayım. Lütfen sen önce, yıllardır aldığın Milletvekili maaşını hak edip etmediğini sorgula! Düzce’ye bir kuruş fayda sağlamamış birini arıyorsan aynaya bak Sayın Mahmut Tanal orada göreceksin.

“BIRAKALIM UZMANLAR ÇALIŞSIN!”

   Yüksek Hızlı Tren konusunu bundan 3 yıl önce Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ile görüşmüştüm. Düzce güzergahında, coğrafi olarak %2’nin üzerinde bir eğimden kaynaklanan teknik bir sorun olduğunu ifade etmişlerdi. Bugünlerde konu tekrar gündeme gelince, bundan iki hafta kadar önce bir Japon Bilim adamı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları ile görüştüm. Konuyu çok iyi bildiklerini, uzmanlarının olabilirliği üzerinde çalıştıklarını ifade ettiler. Yani konu şu an işin uzmanlarının elinde. Şu anda başka bir güzergah olsun diye aktif bir çalışma da yok. Sanki bu proje elimizden kaçıyormuş gibi bir gündem oluşturmayı faydali bulmadığını da bir soru üzerine Düzcelilerle paylaştım. Yani diyorum ki; bizler Yüksek Hızlı Tren uzmanı değiliz, bırakalım uzmanları bu projeye çalışsın. Onlar en doğru kararı verecektir.

“NÖBET TUTUP, ŞOV YAPMAKTAN BAŞKA NE YAPTIN?

HADİ ORADAN!”

   Şimdi Sayın Mahmut Tanal sana soruyorum, ben bunları yaptım ve işi uzmanlarına bırakalım diyorum. Peki sen ne diyorsun ve ne yaptın? Twitt attın, laf attın, çamur attın! Kara çaldın. Zaten bugüne kadar Düzce için başka ne yaptın ki? Hecinlere gittin, insanları kışkırttın, nöbet tutup şov yaptın! Düzce’ye bir kuruşluk faydan oldu ise lütfen söyle. Hadi oradan…”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bolu'da DEAŞ operasyonunda 3 şüpheli yakalandıÖnceki Haber

Bolu'da DEAŞ operasyonunda 3 şüpheli yak...

ER HIZLI TREN İÇİN DEVREYE GİRDİSonraki Haber

ER HIZLI TREN İÇİN DEVREYE GİRDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!