Sıcaklık mevsim normallerinin altına düşecek!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sıcaklık mevsim normallerinin altına düşecek!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Düzce Valiliği bayramda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında olacağını açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Düzce Valiliği bayramda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında olacağının tahmin edildiğini duyurdu.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada; "yurdumuz geçtiğimiz hafta içinde Kuzey afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisi altında kaldı. Sıcak hava dalgası nedeniyle yurdumuzun özellikle güney ve batı bölgelerinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 10 ila 13 derece üzerinde seyretmiş ve uzun yıllar sonra Mayıs ayı en yüksek sıcaklık rekorları kırılmıştır.

 Sıcak hava dalgasının yarından itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak etkisini kaybetmesi bekleniyor.Yarın (21 Mayıs 2020 Perşembe) ülkemizin kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemlerin etkisine gireceği, Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının yurdumuzun kuzey ve iç bölgelerinde hissedilir derecede (10-15 derece) olmak üzere yurt genelinde azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

  Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemin; yarın Marmara Bölgesi, Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışlara neden olabileceği belirtilerek,Yağışlı sistemin 22 Mayıs Cuma günü Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgesi ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması beklenmektedir. Meydana gelmesi beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Karadeniz bölgesinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hafta sonu ve Ramazan Bayramı boyunca da yağışların yurdumuzun özellikle doğu bölgelerinde Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor" ifadelerine yer verildi. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Amasya’da bir otomobilde ruhsatsız tabanca ve uyuşturucu ele geçirildiÖnceki Haber

Amasya’da bir otomobilde ruhsatsız taban...

Trabzonspor, çalışmalarına akşam antrenmanıyla devam ettiSonraki Haber

Trabzonspor, çalışmalarına akşam antrenm...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!