Visa İle Anlaşmayı Duyuran Altcoin’in Fiyatı Fırladı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Visa İle Anlaşmayı Duyuran Altcoin’in Fiyatı Fırladı!
İsviçre merkezli DeFi girişimi Eidoo, yeni Visa kripto kartını çıkarmak için Visa Europe’un asıl üyesi ile işbirliği yapıyor.

Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin günlük yaşamda harcanması gerçekten kolay değil. Zira perakendeciler kriptonun volatilitesinden uzak durmayı tercih ederler. Geleneksel finans ve Bitcoin gibi varlıklar arasında bir köprü kurmak için, Eidoo adlı bir İsviçre merkezli kripto şirketi, kripto-fiat dönüşümü için düzenlenmiş stablecoinler kullanan yeni bir Visa kripto banka kartı tanıttı.

Eidoo Card adı verilen kart ödeme devi Visa tarafından işletilmek üzere onaylanmıştır. 25 Mayıs’taki haberi açıklayan Eidoo, yeni kartının 40 milyon Visa satıcısının İngiliz sterlini (GBP) ve euro (EUR) dahil olmak üzere kripto kaynaklı fiat para birimlerini kabul etmesini sağlayacağını söyledi.

Eidoo CEO’su Thomas Bertani, Visa tarafından yapılan bu son onayın, Eidoo’nun Visa Europe’un ana üyesi ve UK e-para lisansı sahibi Contis ile ortaklığının bir parçası olduğunu söyledi.

Bertani, Visa’nın, Contis liderliğindeki kart verme işleminin tüm akışını ve fiat sabitlemeli stabilcoinlere odaklanan İngiltere merkezli bir finansal hizmetler şirketi olan Moneyfold tarafından düzenlenmiş stabilcoinleri içeren kripto-fiat dönüşümünü onayladığını söyledi.

Merkezsizlik ve Şeffaflık

Bu, Contis’in diğer kripto kartlarının işleyişine benzer şekilde Eidoo Kartını düzenleyen görevi yaptığı anlamına gelir. Bu arada, Moneyfold’un Ethereum tabanlı stablecoinleri, Moneyfold Euro ve Moneyfold GBP, kripto ve fiat arasında dönüştürme sürecinde daha yüksek bir merkezsizlik ve şeffaflığın kilidini açmayı planlıyor.

Bertani bu süreci şöyle açıkladı:

“İnsanların belirli bir kripto tokenı var, Uniswap gibi DeFi DEX’ler aracılığıyla stablecoinler için satıyorlar. Daha sonra, buradan elde edilen düzenlenmiş stablecoin, ödeme gerçekleştiğinde kripto kartında 1: 1 döviz kuru (1 Moneyfold EUR = 1 EUR) ile dolduruluyor.”

Moneyfold’un kurucu ortağı ve CEO’su Nikola Tchouparov, Eidoo’nun kripto banka kartının benzersiz stablecoin tabanlı doğasını vurguladı.

Bir Eidoo Kartını önceden sipariş etmek için kullanıcıların Eidoo’nun yerel EDO tokenını alması veya yakması gerekiyor. Plana bağlı olarak, bir Eidoo Kartı kullanıcının 100 EDO tokenı yakmasını veya 25.000’i stake ederek yatırması gerekiyor.

Bu gelişmenin ardından EDO bugün önemli ölçüde ivme kazandı.

Yazının yazıldığı sırada EDO %32’lik bir yükseliş gerçekleştirerek fiyatını 0,32 dolar seviyesine taşıdı.

Kaynak: kriptokoin.com


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türk Kızılay Bartın Şubesi sokağa çıkma kısıtlamasında 500 aileye ulaştıÖnceki Haber

Türk Kızılay Bartın Şubesi sokağa çıkma...

Yarasa Kadın Uyardı: Corona virüsü buz dağının sadece görünen yüzüSonraki Haber

Yarasa Kadın Uyardı: Corona virüsü buz d...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!