MoneyGram, Ripple (XRP) ile Olan Ortaklığını Askıya Aldı

moneygram-ripple-xrp-ile-olan-ortakligini-askiya-aldi-pWYMSDSM.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) arasında devam eden davanın ardından MoneyGram, Ripple platformunda ticareti askıya almaya karar verdi. Şirket, devam eden davaya ilişkin “belirsizliği” öne sürdü ve şunları söyledi:

“SEC ile devam eden davalarına ilişkin belirsizlik nedeniyle Şirket, Ripple platformunda ticareti askıya aldı.”

İki yıllık bir ortaklığın parçası olarak MoneyGram, Haziran 2019’dan bu yana kripto para firması ile birliktedir  Ripple firmaya yaklaşık 50 milyon dolar yatırım yapmayı kabul etti. Ayrıca, MoneyGram’ın isteğe bağlı likidite hizmetini kullanmak için Ripple, şirkete “piyasa geliştirme ücretleri” için milyonlarca dolar ödüyor.

MoneyGram, “ilk çeyrekte Ripple pazar geliştirme ücretlerinden herhangi bir fayda” planlamadığını belirtti. Dahası, firma yeni açıklamasında MoneyGram’ın 2020’nin ilk çeyreğinde “Ripple pazar geliştirme ücretlerinden” 12,1 milyon dolarlık bir “net gider kazancı” elde ettiğini söyledi.

23 Aralık 2020 itibariyle MoneyGram, SEC’in Ripple‘a karşı yasal işlemine ilişkin resmi bir açıklama yayınladı. O sırada şirket, “doğrudan transferler için ODL platformunu veya RippleNet’i” kullanmadığını ve “SEC eylemine taraf olmadığını” söyledi. Ayrıca, dava geliştikçe olası herhangi bir etkiyi de izleyeceğini söyledi.

Kaynak: Coinkolik

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberolduk.com - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!