Oltu Çayı’ndaki puhuya karga saldırısı

oltu-cayindaki-puhuya-karga-saldirisi-zW4B9TS8.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Murat AYDIN / OLTU (Erzurum), (DHA)- ERZURUM’un Oltu ilçesinde geceyi Oltu Çayı kenarında geçirdikten sonra kurtarmaya gelen itfaiye görevlisinden korkarak binanın çatısına konan puhu, kargaların saldırısına uğradı. Onlarca karganın saldırdığı puhu uçarak bölgeden ayrıldı. 
Oltulu Serkan Apaydın, çay kenarındaki çalılıklar üzerindeki puhu kuşunu görünce kurtarılması için itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Geceyi çay üzerindeki çalılıklarda geçirdiği için aç ve yorgun olduğu tahmin edilen puhuyu kurtarmak için Erzurum Büyükşehir Belediyesi Oltu itfaiye ekipleri harekete geçti. Merdivenle çaya inen görevlileri gören puhu, uçarak korkulukların üzerine kondu. Puhu, yanına yaklaşan görevlileri görünce bu kez çay kenarındaki bir evin çatısına kondu. Çatıda biriken kargalar puhuya saldırmaya başladı. Kuş, kısa süre sonra uçarak gözden kayboldu. 
Kargalarla puhu arasında yaşananları izleyen Selami Şahin, “Puhu yolunu şaşırmış, gelip Oltu Çayı’na düşmüş. İtfaiye geldi, kurtarmaya çalıştı, kurtaramadı. Kuş bir evin çatıya kondu. Orada da kargalar saldırmaya başladı. Korkan puhu bir anda gözden kayboldu” dedi. 

FOTOĞRAFLI

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberolduk.com - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!