Reklam Alanı
Reklam Alanı

DÜZCE BELEDİYESİNDEN BİR İLK DAHA

Reklam Alanı
featured
service
Reklam Alanı

Düzce Belediyesi, Türkiye’de dördüncüsü Düzce’de ise ilki düzenlenecek olan Bina, Site ve Tesis Yönetimi Eğitim ve Sertifika Programına ev sahipliği yapacak. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle gerçekleştirilecek program 26-27 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Düzce Belediyesi, Bahçeşehir Yönetim A.Ş. ile Türkiye’de bir ilki hayata geçirerek apartman ve sitelerde profesyonel hizmet vermeye başlamasının ardından, hizmet ağının genişlemesi ve Türkiye’ye rol model olması için adımlar atmaya devam ediyor.

2021 yılının Ekim ayında Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD) ile Düzce Belediyesi arasından imzalanan protokolle oluşturulan işbirliği, Başkan Özlü’nün girişimleriyle Düzce’de düzenlenecek sertifika programıyla perçinlenecek.

Gerçekleştirilen işbirliğinin ilk meyvesi olan ve Düzce Belediyesi, TRKTYD ve Düzce Bahçeşehir Yönetim A.Ş. tarafından düzenlenecek Bina, Site ve Tesis Yönetimi Eğitim ve Sertifika Programı konusunda uzman isimlerin katılımıyla Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde yapılacak.

13 PANELİST KONUŞMA YAPACAK
Maltepe Üniversitesi Medeni Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Etem Saba Özmen, Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Eğitmeni Muzaffer Ulaşdı, Adıgüzel MYO Öğretim Görevlisi ve Danışma Kurulu Üyesi Av. Ali Rıza İlgezdi, İTO Meclis Üyesi ve Gayrimenkul Komitesi Başkanı aynı zamanda Tesis Yönetim ve Tedarikçileri Federasyonu Başkanı İbrahim Bozan, Türkiye Kentsel Tesis YönetimDerneği Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Görenekli, DEMSİAD Doğalgaz Enerji Mekanik Mühendisliği Sanayici İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Şahintürk, Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği Kadın Kolları Başkanı Av. Aslı Bacak, Mali Danışman-Eğitmen Davut Öksüz, Konsiyon Bilişim Teknoloji Kurucu Ortak Mehmet Ayhan Taçyıldız, Athlantys Yenilikçi Çözümler, Baabil Yönetim Yazılım Sistemleri Kurucu Ortağı N.Özer Şenol, Dijiyon Yazılım Genel Müdürü Mesut Vural, Prp Solutions Türkiye Direktörü Halit Özyılmaz ve İTO Hizmet Sektörü Meclis Üyesi Salih Dursun’un panelist olarak katılacağı ve 2 gün sürecek program 26-27 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

İLK GÜN 4 OTURUM GERÇEKLEŞECEK
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği Genel Başkanı Suat Sandalcı’nın açılış konuşmalarıyla başlayacak olan eğitim ve sertifika programının birinci gününün ilk oturumunda panelistler tarafından sektöre genel bakış ele alınacak. Site yönetimin tanımından mevzuata, kuruluş aşamasından toplantılara, oylama konusundan anlaşmalık çözümlerine konuşmaların yapılacağı ilk oturumun ardından geçilecek olan ikinci oturumda ise 634 sayılı kat mülkiyeti kanununa yönelik konuşmalar gerçekleştirilecek.

Reklam Alanı

Üçüncü oturumda sektör temsilcileri tarafından değerlendirmeler ele alınarak yönetim kurullarının oluşturulmasından aidat belirlenmesine, site yönetimlerinin denetlenmesinden defter kontrolüne, dava durumlarından hangi şartlarda mahkemeye başvurulabileceğine dair birçok konu da bilgilendirmede bulunulacak.

İlk günün son oturumunda ise site yönetimi noktasında profesyonel hizmet alma başlığından hangi hizmetlerin yer aldığına, sitelerin ısınma sistemlerinden verilecek temizlik ve güvenlik hizmetlerine kadar konu başlıkları katılımcılara aktarılacak.

İKİNCİ GÜN ÖRNEK MODEL DÜZCE BELEDİYESİ ELE ALINACAK
Programın 26 Mart Pazar gerçekleştirilecek olan ikinci gününün ilk oturumunda site yönetimlerinin işlerini kolaylaştıran yazılımlara yönelik konuşmalar yer alırken, ikinci oturumda kentsel tesis ve çevre yönetimlerinde ekolojik sistem, şehircilik, atık yönetimi, evsel atıkların geri dönüşümü, akıllı şehirler, elektrik ve güneş sistemleri konuşulacak. Günün ve programın son oturumunda ise Düzce Bahçeşehir A.Ş. Genel Müdürü Muhammed Doğan Kaya ve Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Emrah Gülmez tarafından “Kentsel Çevreyle Entegre Site ve Tesis Yönetiminde Örnek Model Düzce Belediyesi” konu başlığı üzerinden katılımcılara yapılan çalışmalar aktarılacak.

Program, sertifika töreni ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği Genel Başkanı Suat Sandalcı’nın kapanış konuşmalarıyla sona erecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Reklam Alanı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Reklam
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberolduk.com - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!